Skip to main content

Filosofie met Charles Vergeer

Zweten en zwoegen, geld en geluk bij Karl Marx.
Door het communisme kreeg Marx in het vrije Westen een slechte naam. We zien de koppen van Marx, Engels, Lenin, Stalin en Mao op een rij en keren er ons van af.
Toch bracht Marx een revolutionaire ommekeer in het denken, van de systematische filosofie van Hegel naar de sociale bewogenheid. Zeker zijn vroege geschriften laten meer de vriend van de vrijdenker Heinrich Heine, de bewonderaar van Goethe en de leerling van Fichte en Hegel zien. Maar vanaf de jaren zestig kregen de opstandige studentenbewegingen ook oog voor de vroege in ballingschap in Parijs geschreven teksten.
Marx bleef er braaf burgerlijk uitzien, gezinshoofd, in een leunstoel, keurig in een zwart pak en het brilletje nog net verstopt. Hij leefde van 1818 tot 1883 bijna voortdurend in armoede en ballingschap, studerend en op de vlucht.
Heeft Karl Marx ons in deze tijd nog iets te zeggen?

 

Evenement-informatie

Aanvang woensdag 11 oktober 2023 20:00
Prijs per persoon €10,00